Miłość z odzysku

Bez nich dom nie byłby domem. Fot. Wojciech Skarbek-Wojczyński

Wczorajsze FAKTY  TVN pokazały psa, którego spotkało niewiarygodne szczęście w nieszczęściu. Przez pięć mroźnych dni i nocy dryfował na krze od Torunia aż do Zatoki Gdańskiej. Uratowała go załoga statku badawczego „Baltica” z  Ośrodka Oceanografii i Monitoringu Bałtyku IMiGW w Gdańsku.  – Wypatrzył  go na środku Zatoki Gdańskiej, 27 km od brzegu, wachtowy Kazik – relacjonuje Natalia Drgas, kierująca ekipą badawczą.   Początkowo myśleli,  że to foka odpoczywająca na krze, jednak podkulony ogon, sterczące uszy i cztery łapy wyprowadziły ich z błędu.

Trudna akcja ratunkowa trwała pół godziny i przebiegała według procedur akcji „człowiek za burtą”. Baltic, bo tak go nazwali ratownicy, szuka teraz domu. Podobno  pracownicy Ośrodka chcą, by pozostał z nimi i  już mu szykują porządną budę. Sądzę jednak,  że na Wybrzeżu znajdzie się sporo osób potrafiących docenić niezwykłą determinację mimowolnego „wilka morskiego” i pragnących zapewnić mu  dom, którego prawdopodobnie nigdy nie miał.

Tak jak nie miały go nasze psy, przygarnięte po trudnych przejściach.  Teraz bez ich miłości, przywiązania i radości, jaką daje obcowanie z nimi, nasz dom nie byłby prawdziwym domem. Mam nadzieję, że nasze podziękowania za uratowanie Baltica dotrą jakoś do ludzi, którzy „ratując jedno życie, ratują cały świat”. Nawet wówczas, gdy jest to „tylko” psie życie. Mam też nadzieję, że św. Franciszek uśmiecha się do nich.

Jedna odpowiedź

  1. Elżbieta Oyrzanowska napisał(a):

    Moja miłość z odzysku trwała 16 lat i mimo, że Felek, uroczy kundel z wysuniętą szczęką, nie zyje już 4 lata to nadal go kocham i wspominam. Byl to wyjątkowej łagodności i poczucia godności kundel. Trzymam jego fotografię przy łóżku i nikt mi nie wytłumaczy, że piesi jego miłość sa mniej warte niż miłość bliźniego. Niech jeszcze będzie wiadomym, żę Felka pochowałam obok jego ukochanej suczki Buby pod krzakami bzu w ogrodzie moich kuzynostwa. Zaglądam tam z łezką w oku. Elżbieta

Dodaj odpowiedź