Kino na (wysokim) poziomie

Głodówka – Schronisko dla Duszy i Ciała

W schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej, położonym tuż przy szosie do Morskiego Oka, ale za to z najwspanialszym na całym Podhalu widokiem na Tatry, zaczyna dziać się coś, czego tak bardzo brakuje mi w Zakopanem – powstaje klub filmowy. Na inaugurację Klubu Filmowego Głodówka w poniedziałek, 10 stycznia, o godz. 20.00, organizatorzy zapraszają do “najwyżej położonego kina w Polsce”.

Rzeczywiście, 1138 m n.p.m trudno będzie przebić, zaś sądząc po zapowiedziach repertuarowych również poziom prezentowanych filmów wydaje się odpowiednio wysoki. W najbliższy poniedziałek “jeden z najpiękniejszych, najbardziej poruszających dokumentów, jaki kiedykolwiek powstał”, czyli “Home – S.O.S Ziemia!” Luca Bessona i Yanna Arthus-Bertranda. Gościem specjalnym będzie dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński, zaś dyskusję po projekcji poprowadzi podróżnik i dziennikarz National Geographic Marek Tomalik, główny inicjator i organizator klubu filmowego na Głodówce.

Schronisko Głodówka tą inicjatywa potwierdza, że jest Schroniskiem Duszy i Ciała. Od stycznia 2011 rusza z nowym programem wydarzeń artystycznych POD PRĄD. Obok Klubu Filmowego (w poniedziałki filmy dokumentalne „Festiwalu Filmów Świata – Trzy Żywioły”, w czwartki Fabularne Kino Konesera) kolejnym wydarzeniem artystycznym będzie MUZYKA Z KLIMATEM. W sobotę, 15 stycznia o godz. 20.00 zagra holenderski zespól TRES.B z charyzmatyczna wokalistką polskiego pochodzenia (rock z krainy PJ Harvey). Więcej informacji o tym, co będzie działo się artystycznego na Głodówce, znajda Państwo na www.glodowka.com.pl

Jedna odpowiedź

 1. Jurek napisał(a):

  http://www.okularnicy.org.pl/gazeta.php?page=news&kid=2&pkid=20&nid=1315
  Recital  Hani  Wójciak
  Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej zaprasza serdecznie na recital Hani Wójciak góralskiej laureatki konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".
  Jest to wydarzenie z cyklu – Muzyka z Klimatem na najwyższej scenie Rzeczpospolitej Polskiej (1138 m n. p. m.)
  Hania Wójciak zaśpiewa swoje utwory, z towarzyszeniem muzyków.
  Andrzeja Zagajewskiego – mandrola, gitara, banjo
  Mateusza Frankiewicza – skrzypce, kontrabas
  Tomasza Czaderskiego – darbuka, cajon
  Nie zabraknie zadziornej nuty góralskiej i nieuczesanych improwizacji z pogranicza muzyki etnicznej – z wykorzystaniem śpiewu gardłowego rodem z … Mongolii i Tuvy
  W programie także :
  – Jam session – weźcie swoje instrumenty! Grzechotki hand made – mile widziane ! Niech każdy się włączy !
  – Tańce !
  – Prezentacja malowanych przez Hanię obrazków na szkle
  – Mamine ciacho i najlepsze łoscypki (raj dla łasuchów!)
  19 lutego 2011
  Polana Głodówka, Bukowina Tatrzańska
  Godz. 20.00 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Dodaj odpowiedź