Konkurs Blog Roku 2010

Mój blog bierze udział w konkursie Portalu ONET Blog Roku 2010 w kategorii Kultura. Na razie zajmuje 12 pozycję. W tej kategorii startuje wiele ciekawych blogów, niektóre są bardzo nowatorskie tematycznie i graficznie. Ja jestem osobą przywiązaną do tradycyjnej formy wypowiedzi i najbardziej liczy się dla mnie s ł o w o.  Jeśli podoba Ci się to, co piszę i chcesz oddać  głos na Po mojemu, wyślij, proszę, SMS o treści E00159 na numer 7122. Koszt SMS to 1,23 zł brutto. Drugi etap glosowania kończy się w czwartek, 20 stycznia, o godz. 12.00! Dziękuję za Twój głos!

PS.  Ikonki blogów innych kategorii  bardziej rzucają się w oczy z racji kolorowych elementów graficznych –  zielonych, fioletowych, pomarańczowych, a nawet czerwonych. A kultura jest szaro-czarna. Wytwornie i modnie, czy ubogo i skromniutko?

13 komentarzy

 1. Jurek napisał(a):

  Pierwszy raz informację o konkursie na blog roku zobaczyłem na
  stronie Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.
  Pytam jej zglaszasz się ?
  A Malgorzata mówi, nie to takie dziwne że trzeba się samemu zgłosić. Nie odpowiada mi to. Na pewno miała by dużo SMSów. Tyle ma wejść na bloga.
  Ale niekoniecznie , wcale to się nie musi przenosić na SMS-y.
  Strona Malgorzaty gdzie jest prawie milion wejść podawala informację o jej wieczorze autorskim w Centrum Promocji Kultury na Pradze Płd.

  Czytelnicy jej książek to głównie dzieci i młodzież. A termin spotkania wyznaczono na godz. 20.00 w dzielnicy gdzie nie jest bezpiecznie chodzić dziecku samemu o tej porze.
  Przyszła tylko jedna osoba.

  Myślę, że jakiś niewielki nawet wysiłek pokazania uznania dla autora książki czy strony internetowej to jest tak trudno wykonać czasem.

  Trudno jest przyjść na spotkanie czy wysłać SMS .

  Miejsce dwunaste, na którym jest blog „Po mojemu” to jest tuż za wymarzoną pierwszą dziesiątką. Bo pierwsza dziesiątka wchodzi do finału i będzie poddana ocenie przez jurora tej kategorii Jerzego Stuhra.

  Ta cała rywalizacja dzieje się w ilości SMS ów nie przekraczającej 50 sztuk.
  Bo z symboli graficznych w postaci kulek wynika , że tylko pierwsze 4 blogi w Kategorii Kultura przekroczyly liczbę 50 SMSów

 2. domi napisał(a):

  Glosowalismy cala rodszina, niestety z mojego wloskiego telefonu, z ktorego glosowalam nie dostalam potwierdzenia, ze uczestniczylam w glosowaniu a dlaczego? Czyzbe onet nie chcial wziasc pod uwage glosow z zagranicy… To troche diskriminacja. Domi pol polka pol wloszka

 3. Jurek napisał(a):

  Gdzieś tam dodają się te SMSy najpierw byl 1 potem 2 i dalej 3,4,5,6,7…
  Czy będzie ich na tyle dużo, że przyniosą nagrodę ?

  Roman Opałka malarz siedział w kawiarni Hotelu Europejskiego w Warszawie okolo roku 1965 i czekał na Halinę. Ta spóźniała się więc wziął ołówek i na serwetce papierowej zaczął pisać 1, 2 , 3, 4, 5….
  Wtem olśnienie : przecież tak można zapisywać upływ czasu. Rozpocząc obraz od jedynki potem koło niej będzie dwójka , trojka i tak dalej.

  Zaczął malować obrazy zlożone z kolejnych liczb . Tak go to wciągnęło, że ulegał wielkiemu zafascynowaniu gdy przechodził z dużej liczby złożonej z samych dziewiątek na jedynkę z samymi zerami .
  To stało się jego obsesją, jego drogą twórczą. Obrazy olejne gdzie tło coraz mniej się różni od koloru liczb zafascynowaly świat. Stal się rekordzistą wśrod polskich artystów jeżeli chodzi o ceny obrazów. Sięgają one kilku milionów złotych za obraz z samymi liczbami.
  Kategorycznie zabronił kontynuacji swego pomysłu młodemu malarzowi, ktory chciał kontynuować obrazy z dalszymi liczbami po śmierci Romana Opałki.
  Po prostu dojdzie do liczby z wieloma cyframi i umrze. Dalej już nie powinno być kontynuacji.

  Te liczby 1,2, 3, 4, ……. przyniosły mu dzisiaj 17 stycznia nagrodę i to nie byle jaką. Na Wawelu otrzymał od Prezydenta Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

  SMSy 1,2,3,4,….. Ile ich będzie ?

 4. Jurek napisał(a):

  Ukłonem moim dla Domi będzie te moje parę słów o wloskim matematyku Leonardo Fibbonacci i jego pracy z 1202 r.

  Ciągi matematyczne to mnie interesowalo kiedyś bardzo.
  Szkoda, że SMSy nie rozmnażają się jak króliki , którymi zajmował się Fibbonacci

  Zrobił następujące założenia :

  Każda para królików rozmnaża się dwukrotnie – w wieku 1 i 2 lat.
  W każdym miocie rodzi się nowa para : jeden samiec i jedna samica.
  Obie pary rozmnażają się według tej samej zasady.

  Liczby urodzonych par w kolejnych latach dane są w postaci ciągu.

  1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, ….

  Każdy wyraz (poczynając od trzeciego) jest sumą dwu poprzedzających go wyrazów.

  To słynny ciąg Fibonacciego, który pojawia się w zadziwiająo różnorodnych zastosowaniach : od układu liści na łodygach do wyników z teorii równań.

 5. Jurek napisał(a):

  begin ;

  Jak liczyć wyrazy ciągu Fibonacciego dowiedziałem się na wykładach prof. dr. hab. inz. Konrada Fiałkowskiego , z przedmiotu Organizacja i Programowanie Maszyn Matematycznych na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej.
  Ciąg Fibonacciego był omawiany w ramach nauki języka programowania Algol 60.
  Stąd te słowa sterujące begin ; end; w mojej wypowiedzi. Tak zaczynało się i kończyło program w Algolu 60.
  Szukałem kiedyś w Czytelni Biblioteki Narodowej książki prof. Fiałkowskiego poświęconej maszynie ZAM-2. Nie bylo to łatwe, bo pod nazwiskiem Konrad Fiałkowski pojawilo się mnóstwo prac Profesora zarówno technicznych jak literackich.
  Profesor jest autorem dużej liczby opowiadań, powieści, widowisk telewizyjnych poświęconych tematyce science – fiction.

  end;

 6. abc124 napisał(a):

  Trzymam kciuki 🙂

 7. Jurek napisał(a):

  Pani Ewo,

  Ktoś mógl się zainteresować kształtem kłów słoni i nazwisko Fibonacci przekierowało go do opisów w naszym dziale "Konkurs Blog Roku 2010"

  Bruce Rawles w książce i na stronie internetowej Geometry Code podaje powody możliwego  zainteresowanie osób z Wybrzeża Kości Słoniowej opisywanym na Blogu "Po mojemu" ciągiem liczb.

  Poczynając od liczby 3, stosunek dwóch kolejnych liczb ciągu Fibonacciego wynosi 1:1,618 . To po prostu ciąg logarytmiczny. Występuje on powszechnie w naturze we wszystkich spiralach, które leżą u podłóża procesu wzrostu.

  Widoczny jest w wygięciu kłów słonia, rogów dzikiej owcy.

   

  • aniela napisał(a):

   No dobrze, ale nadal nie wiem co to ma wspólnego z konkursem na blog roku? Aczkolwiek ciekawostka ciekawa. Ale panie Jurku proszę trzymać się tematu.

 8. Jurek napisał(a):

  a może słowo tusk przekierowalo internautów z Wybrzeża Kości Słoniowej na nasz blog

  an elephant's tusk – oznacza kieł słonia

  • aniela napisał(a):

   Panie Jurku, zamiast luźnych dywagacji na tematy nie związane z treścią wpisu, proszę poprawić działanie komentarzy, bo po kliknięciu na pana post na stronie głównej przekierowuje na stronę pierwszą komentarzy, a nie na ostatni post w temacia bloga. 

Dodaj odpowiedź