Dla kogo Zakopane? Dla Ciebie!

Puste Krupówki to widok rzadki, ale dla niektórych miły. Fot. Ewa Kolakowski

"Zespół portalu zakopanedlaciebie.pl za swój priorytet uznaje promowanie ciekawych i wartościowych inicjatyw mieszkańców Zakopanego i okolic. Zapraszamy do współpracy lokalne stowarzyszenia i organizacje, artystów i przedsiębiorców, działaczy społecznych i osoby prywatne, mające pomysły na dalsze urozmaicanie życia kulturalnego i społecznego w Zakopanem. To od Państwa w dużej mierze zależy, jakie będzie Zakopane, a co za tym idzie zakopanedlaciebie.pl, portal dla ludzi ciekawych, twórczych i nieobojętnych na to, co wokół nas się dzieje".c

 

Za kilka dni rusza nowy portal zakopiański, zajmujący się przede wszystkim kulturą. Deklaracja ideowa jego twórców, zamieszczona powyżej, wyraźnie też określa krąg odbiorców i współpracowników. Sporo jest stron poświęconych Zakopanemu, o różnym poziomie, najczęściej nastawionych na zamieszczanie płatnych ogłoszeń o noclegach, a przy okazji promujących atrakcje zakopiańskie. Kierunek, w jakim zmierza Zakopane dla Ciebie, wydaje się obiecujący – nowoczesna, przejrzysta  grafika, działy, których próżno szukać  w innych portalach, promowanie społecznych inicjatyw. Reklamy – owszem, ale starannie dobierane. Twórcy potralu deklarują, że osobiście będą sprawdzać jakość reklamowanych hoteli, restauracji, sklepów czy usług. 

Zostałam zaproszona do wspólpracy z Zakopanem dla Ciebie i mam zamiar ją podjąć. Zaczynam wywiadem z Danutą Sztencel, o której już pisałam na blogu. Pani doktor, prezes Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza, zaliczyła kolejny sukces organizacyjny i artystyczny – III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach". Planuję kolejne wywiady z ludźmi, dla których kultura w Zakopanem jest wartością istotną. Zobaczymy, jak nam się ta współpraca ułoży. Dla mnie to kolejne doświadczenie w dziennikarstwie internetowym – po redagowaniu strony UM Zakopane, pisaniu bloga i od czasu do czasu wpisów na Facebooku. 

Jeżeli ambitne założenia programowe Zakopanego dla Ciebie nie ulegną zmianie pod presją ekonomii, może się okazać, że hasło "Prawdopodobnie najlepsza strona Zakopanego"  to nie reklama, a oczywista oczywistość (że zacytuję klasyka). Poza tym portal tworzony siłami krakowsko-warszawsko-zakopiańskimi, może stać się jednym ze skuteczniejszych elementów promocji tego, co w naszym mieście najlepsze. 

PS. Mam nadzieję, że "życzliwi" nie uznają tej współpracy za kolidującą z obowiazkami rzecznika Miasta Zakopane. Jak mawia mój ulubiony poseł, będzie to "wartość dodana".

Dodaj odpowiedź