RADOSNEGO ALLELUJA!

Baranek jest dziełem Majki Ziarko, zdjęcie – Szymona Białasa

Jak co roku, znów zabrakło mi czasu, by spokojnie usiąść, rozłożyć na stole kolorowe pocztówki z kurczaczkami, barankami, jajkami, baziami wierzbowymi i całym tym sztafażem towarzyszącym Świętom Wielkanocnym. A potem pracowicie wypisywać życzenia, oczywiście życząc wszystkim adresatom wszystkiego najlepszego.

Ta sama sytuacja powtarza się od paru lat przy okazji Świat Bożego Narodzenia. Prawdę powiedziawszy, sama też otrzymuje coraz mniej kartek świątecznych, za to sms-y z rymowankami nie najwyższego lotu wypełniają pocztę obu moich telefonów. Z wyrzutami sumienia myślę o Poczcie Polskiej, która przez takich jak ja powoli bankrutuje. A przecież pięknych pocztówek jest coraz więcej, trudno się im oprzeć, więc kupuję i obiecuję sobie, że życzenia na Boże Narodzenie zacznę pisać zaraz po Wszystkich Świętych, na Wielkanoc zaś od Tłustego Czwartku.

Jak to bywa z przyrzeczeniami, nie dotrzymuję ich i znów gnębią mnie wyrzuty sumienia. Pocieszam się, że ważniejsze jest to, że myślę o moich Przyjaciołach nie tylko przy okazji świąt i zawsze życzę im jak najlepiej. Tak więc niech pamiętają  o tym wszyscy Ci, którzy znów nie dostali ode mnie życzeń świątecznych. Mam Was w sercu, mam Was w pamięci i nic tego nie zmieni. Radosnego Alleluja, moi Kochani!

2 komentarze

  1. aniela napisał(a):

    Jak tak dalej pójdzie, to życzenia świąteczne będą aktualne na 2013.

    Pani Ewo! Blog umiera! Nic nowego się w tym kociołku nie dzieje? 

    Pióro w ręke i pisać!

Dodaj odpowiedź