MY naprawdę wiemy więcej!

Od wielu tygodni redakcja Zakopanego dla Ciebie pracowała nad aplikacją, pomyślaną i zrealizowaną pod kątem bardzo indywidualnych potrzeb użytkowników portalu Zakopane dla Ciebie. Najpierw przejrzeliśmy dokładnie nasz portal, działający dopiero od października ubiegłego roku, a potem zaczęliśmy się wczuwać w rolę turysty (grupa krakowsko-warszawska) i mieszkańca Zakopanego (zakopiańczycy).

Czy znajdujemy w nim to, czego szukamy? A jeśli nie, to co musimy uzupełnić? I tak z tych dyskusji, niekiedy dość ożywionych, powoli rysował się kształt naszej aplikacji. Miała być przejrzysta, łatwa w nawigacji, zawierać jak najwięcej przydatnych informacji, a przy tym wyróżniać się dobrym poziomem graficznym. Czy te zamierzenia powiodły się? Już za kilka dni będzie można przekonać się o tym, pobierając i używając aplikacji Zakopane dla Ciebie. Czekamy na Wasze opinie i uwagi, bo ta aplikacja Wam ma służyć jak najlepiej, stać się źródłem informacji opracowanych jak najrzetelniej i podanych w atrakcyjnej formie. A jeśli zajdzie konieczność nawiązania szybkiej łączności z TOPR (czego Wam nie życzymy!), też służymy pomocą.

 

 

6 komentarzy

 1. aniela napisał(a):

  Aplikacja bardzo dobra, ale baza noclegowa do bani, raptem kilkadziesiąt obiektów, a powinny moim zdaniem tam znaleźć się wszystkie zarejestrowane w UMZ

  • ewa napisał(a):

   Pani Anielo, dziękuję za dobrą opinię o aplikacji. Co do bazy noclegowej, to zamieszczamy tylko te obiekty, które sami sprawdziliśmy. Sprawdzimy więcej, będzie ich więcej w aplikacji. Nie zniechęcam Pani do zaglądania na mojego bloga, jednak bronię wpisów Pana Jurka. Są dla mnie bardzo ważne, szkoda że nie docenia ich Pani. Pozdrawiam E.

   • aniela napisał(a):

    Ale po co sprawadzać? Cały czas turyści nacinają się na fałszywe pensjonaty, a UM dysponuje zarejestrowanymi podmiotami. Wystarczyłoby tylko tę bazę danych skopiować. Niestety nigdzie nie można zweryfikować podmiotu. Na stronie UM nie jest taka baza dostępna, na stronie BPZ też jest baza uboga i nie obejmuje wszystkich zarejestrowanych podmiotów!

 2. Jurek napisał(a):

  Dyrektor Muzeum Techniki serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy

  80 lat z Koziołkiem Matołkiem

  w poniedziałek 3 grudnia 2012 r. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

 3. Jurek napisał(a):

  W drodze po Koronę – Kinga Baranowska
   

  Przed nami drugie spotkanie z cyklu „Góry wartości”. Naszego gościa chyba nie trzeba przedstawiać. O wartościach w górach najwyższych opowie nam Kinga Baranowska – pogromczyni himalajskich szczytów. Zapraszamy 11 grudnia o godz. 18.30 na 1Piętro.
   
   Kinga Baranowska – polska himalaistka, zdobywczyni ośmiu z czternastu szczytów Korony Himalajów. Pierwsza Polka na ośmiotysięcznikach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzonga.

  Termin: 11 grudnia 2012 roku
   Godzina: 18.30

  Centrum Myśli Jana Pawła II
   Miejsce: 1Piętro
   Adres: ul. Foksal 11, Warszawa
   
   
   
   
  „Góry wartości” to cykl comiesięcznych spotkań z wybitnymi alpinistami i himalaistami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki wysokogórskiej, opowiedzą o tym, że alpinizm to nie tylko sport, zmaganie z siłami natury czy intensywny trening, lecz również zgłębianie piękna natury, praca nad charakterem oraz rozwój duchowy. Tytuł „Góry wartości” oznacza trudną drogę człowieka poszukującego sensu życia. Bo przecież każdy z nas, niczym himalaista zdobywający szczyt w skrajnie niesprzyjających warunkach, walczy ze swoimi słabościami.
   

  Pierwszym gościem cyklu był Leszek Cichy – guru himalaizmu, pierwszy zdobywca Mount Everestu zimą. W trakcie styczniowego spotkania będziemy gościć Annę Czerwińską.
   
   
  W odpowiedzi na Państwa głosy, które dotarły do nas po spotkaniu, dodatkowo uruchomimy na korytarzu rzutnik z ekranem dla 30-40 osób, które nie zmieszczą się w sali głównej. Jednocześnie informujemy ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników spotkania, ograniczamy liczbę osób do 170.
   
   
  Partnerami cyklu są:
   Yeti i Sklep Podróżnika
   oraz
   Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
   Klub Wysokogórski, Warszawa
   Uniwersytecki Klub Alpinistyczny, Warszawa
   Studencki Klub Górski
   Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich
     Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak
   Speleoklub, Warszawa
   Portalgorski.pl
   
   
   Centrum Myśli Jana Pawła II

 4. Jurek napisał(a):

  Pani Ewo,

  Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu – pierwszego roku Portalu Zakopane dla Ciebie.

  Okazuje się, że położenie pępka świata to jest rzecz względna – dla Pani to jest Zakopane, dla mnie warszawska Saska Kępa, co wyrażam na Forum Ochoty dla urozmaicenia.

  Odniosłem sukces w ustaleniu położeniu Kmitówki – willi w Bukowinie Tatrzańskiej, w której często bywal Krzysztof Kamil Baczyński.

  Książka – Przewodnik po Bukowinie Tatrzańskiej Stanisławy Galicy Górkiewicz podaje informacje o Kmitówce.

  Mój Ojciec bywał w Kmitówce, bo znał od lat młodości Anielę Kmita – Piorun , ciocię Kamila Baczyńskiego, pracowniczkę Instytutu Badań Literackich PAN . Dzięki niej wiersze poety zostały zebrane i wydane w komplecie. Ojciec był zaprzyjażniony z rodziną Kmitów swych warszawskich sąsiadów. 

  Po moich wpisach o Baczyńskim jeden z moich kolegów przyslal mi opracowanie, w którym Mama kolegi wspomina Basię Drapczyńską swą szkolną koleżankę i żonę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

  Z kolei koleżanka mojej siostry pracowała w Instytucie Badań Literackich z Anielą Kmita Piorun.

  Tak to jest, że czasem po kiku miesiącach nawet ktoś natrafi na wpis w internecie i poda dodatkowe informacje.

   

   

   

Dodaj odpowiedź