Park Miejski w Zakopanem czeka na nazwy alejek

Od 18 do 25 października trwa głosowanie. W imieniu organizatorów proszę o jak najliczniejszy udział w wyborze nazw dla alejek w zrewitalizowanym Parku Miejskim. Jeśli można prosić, to oddajcie swój bezcenny głos na następujące propozycje: Alejka Białego Misia, Alejka Wiatru Halnego i Alejka Czerwonych Korali. Dziekuję! Głosować można TUTAJ

7 komentarzy

 1. Jurek napisał(a):

  https://ekogotowka.bosbank.pl/

   

  A tu głosujemy na brunatnego niedźwiedzia, jest ich tylko 90 w Polsce. Można się przyczynić do ochrony tych misiów w Parku Narodowym w Bieszczadach

 2. ewa napisał(a):

  Zagłosowałam, Panie Jurku, na niedźwiedzia brunatnego, choć  w wędrówkach tatrzańskich wciąż oglądam się wokół, czy ON się gdzieś nie pojawi!

   

  • Jurek napisał(a):

    

   O EMSA

   Skład osobowy

   Struktura

   Dołącz do EMSA

   Biuletyn

    MisieM

   Twinning Project

   Warsztaty z ELSA

   Wygraj z EMSA

   EMSA Car

   EURO Talks

   Kulturalnia

   Movies&Medicine

   Best Buddy

   Different Christmas

   Transplantacje

   More ME

   Konkurs FOTO

   Szpital Pluszowego Misia

    

   O projekcie

   „Szpital Pluszowego Misia” to projekt edukacyjny kierowany do dzieci w wieku 4-7 lat. Akcja ma na celu zmniejszenie u nich lęku przed szpitalem i białym fartuchem.

   Studenci medycyny oraz studenci innych warszawskich uczelni wcielają się w role lekarzy i leczą misie. Niejako poprzez odwrócenie ról, gdzie dziecko staje się rodzicem swojego ukochanego pluszaka, a leczenie nie dotyczy bezpośrednio jego, mamy szansę dotarcia do malucha z każdą informacją. Z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo chętnie angażują się w taką zabawę jednocześnie czerpiąc z tego niesłychanie ważną wiedzę o leczeniu i potrzebie odwiedzania lekarza w przypadku choroby. Poprzez zabawę możemy pokazać i wytłumaczyć na czym polegają poszczególne badania takie jak USG czy EKG, jednocześnie podkreślając , że są one bezbolesne. Bardzo często można spotkać się w przychodni czy szpitalu z płaczącymi dziećmi, które wręcz uciekają z gabinetów. Nie można się temu dziwić, w końcu każdy boi się tego czego nie zna i nie rozumie. ”Szpital Pluszowego Misia” daje szansę, by to zmienić. Jeśli dziecko zrozumie, że do lekarza nie chodzi się za karę, lecz po pomoc, chętniej będzie współpracowało z doktorami.

   Nie należy jednak zapominać o korzyściach płynących w stronę lekarzy. O wiele łatwiej będzie wytłumaczyć małemu pacjentowi wszystkie badania , którym zostanie poddany, jeśli już wcześniej miał on okazję zobaczyć je w przyjaznym otoczeniu naszego pluszowego ośrodka zdrowia. "Mały mądry człowiek", który trafia do szpitala to bez wątpienia najbardziej wymagający pacjent.

   Bardzo często młodzi doktorzy mają problem z nawiązaniem współpracy z dziećmi. Nie potrafią w sposób przystępny przekazać im swojej wiedzy lub nawet przekonać do najprostszego badania, jakim jest osłuchanie serca. „Szpital Pluszowego Misia” daje studentom medycyny niepowtarzalną okazję na nabranie doświadczenia w kontaktach z najmłodszymi.

   Należy również podkreślić, że ”Szpital Pluszowego Misia” to akcja nie tylko promująca służbę zdrowia ale także zdrowy styl życia. W naszej zabawie możemy przemycić wszystko: od zdrowego odżywiania, przez właściwy ubiór dostosowany do konkretnej pory roku po uprawianie sportów. Wszystko to zalecamy misiom na końcu wizyty w naszym gabinecie.

   Napisz e-mail do koordynatora

   tbh@emsa.waw.pl

    

   © Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny – EMSA Warszawa, 2012

   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    

   Kolejne wykorzystanie misiów – do oswajania dzieci z lekarzami, bardzo dobry pomysł .

    

    

   http://emsa.waw.pl/?q=node/38

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

 3. aniela napisał(a):

  A to będą tylko 3 aleje? Mało! Bo ja mam więcej propozycji:

  Biedronkowa, Apartamentowa, Bezdrzewna, Zakorkowana, Zabetonowana, Abecadła, Olimpijska, Smogowa, Zmajchrowana.

  • ewa napisał(a):

   Coś zaczynam podjerzewać, żę „Aniela” mieszka w Zakopanem i nie za bardzo lubi obecne władze. Ale demokracja ma to do siebie, że już nie musimy kochać rządzących – wystarczy obiektywizm. A tego „Anieli” i niektórym zakopiańczykom brakuje…

   • aniela napisał(a):

    Pani Ewo, tak to prawda, nie ukrywam, że nie lubię, ale jestem obiektywna , zarówno nie lubię tej ekipy jak i poprzednich z RM na czele. Dlatego też wyemigrowałam. Więc "mieszka" to już czas przeszły. Zakopane coraz bardziej przypomina pustynię, z tym że na prawdziwej pustyni przynajmniej czyste powietrze 🙂

    pozdrawiam serdecznie.

Dodaj odpowiedź