Początek kampanii bannerowej?

Obiecywałam moim Czytelnikom i sobie, że w "Po mojemu" nie będzie nic o polityce,  Niestety, nawet jeśli się od niej odżegnujesz i próbujesz iść własną percią, dopadnie cię znienacka i zmusi do zajęcia stanowiska.

Otóż moje, Ewy Matuszewskiej, nie rzecznika prasowego UM Zakopane, jest następujące: jeżeli składa się pismo do wydziału drogownictwa z prośbą  o wyrażenie zgody na zajęcie pasa drogowego i powieszenie bannera o treści jak powyżej, a gdy otrzymuje się decyzję pozytywną i wiesza się banner, gdzie w jednym z kwadracików zaznaczony jest krzyżyk, podpowiadającym  wyborcom, jak powinni zagłosować w referendum 13 stycznia 2013 roku, nie można tego nazwać inaczej jak manipulowaniem wyborcami.

Biorąc pod uwagę fakt, że zleceniodawcą powieszenia bannera jest Klub im. Władysława hr. Zamoyskiego, od początku nie popierający (delikatnie mówiąc) Janusza Majchra na stanowisku burmistrza Zakopanego, nie jest niespodzianką, gdzie .ów krzyżyk został postawiony.

Oczywiście, Urząd nie może ingerować w tekst jakiegokolwiek ogłoszenia, jeśli nie narusza ono prawa, ale jeśli zachodzi rażąca sprzeczność miedzy dołączonym do wniosku załącznikiem graficznym a treścią widniejącą na bannerze, zwłaszcza w gorącym okresie przedreferendalnym  tę sprzeczność powinni wyjaśnić prawnicy. 

Niezależnie od opinii prawników, jest to z pewnośxią działanie nieetyczne. Takie jest moje zdanie i nie mam zamiaru go zmieniać, by przypadkiem nie narazić się klubowiczom, forumowiczom i szeroko pojętej opozycji.

 

 

 

5 komentarzy

  1. Jurek napisał(a):

    Oczami wyobrazni widze inny baner w Zakopanem Drogiej Pani Ewie w dniu jej imienin najlepsze Zyczenia Imieninowe, Bozo Narodzeniowe i Noworoczne skladaja Przyjaciele

  2. aniela napisał(a):

    No właśnie miało nie być nic o polityce i mnie się klika razy dostało za poruszanie polityki na forum a tutaj proszę… Jestem zaskoczona.

    Ale widzę to trochę inaczej, Klub Zamoyskich jako pomysłodawca banera jest jak to powszechnie wiadomo nastawiony anty i jest pomysłodawcą referendum czyli nie widzę tutaj żadnej manipulacji, gdyż z racji swoich poglądów wzywają wyborców do wzięcia udziału i odwołania JM. To jaka tu manipulacja?

    O manipulacji, można powiedzieć, że miała ona miejsce ale w stosunku do wydziału drogownictwa, któremu przedstawili inny projekt niż ten ktory został powieszony. 

Dodaj odpowiedź