„Wędrowanie – śpiew pielgrzyma” w Teatrze Witkacego

 

Teatr im.St.I.Witkiewicza w Zakopanem zaprasza w piątek,  7 kwietnia o godz. 19.15 na monodram Pawła Steczkowskiego „Śpiew pielgrzyma”. Showmen i multiinstrumentalista z Muzykującej Rodziny Steczkowskich wystąpi na Scenie Atanazego Bazakbala w Kawiarni Teatru.

Im piękniej złoci mi się cel mych dni,
Tym większym drogę swą urokiem zdobię!
Że mi na oczach sen mój złoty lśni,
Przeto pieśń moja nie jęczy w żałobie…
Każdy sam siebie ciągle jeno śni,
Przeżywa swoją własną baśń o sobie… 

   
                                             Leopold Staff

We wszystkich religiach świata śpiew modlitewny odgrywa bardzo ważną rolę. Spektakl muzyczny Pawła Steczkowskiego jest podróżą w poszukiwaniu ideału. Jak rycerze zakonu templariuszy poszukiwali Świętego Grala, tak pielgrzym Pawła Steczkowskiego poszukuje idealnej melodii, by śpiewać na chwałę dzieła stworzenia.

Muzyk pochodzi z „Muzykującej Rodziny Steczkowskich” znanej z twórczości w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Na co dzień zajmuje się twórczością muzyczną na wielu płaszczyznach jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i producent. Współpracuje z Teatrem im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem, Polskim Radiem, TVP i z wieloma instytucjami kultury. Jest założycielem i twórcą projektów muzycznych „Ludofoniarze”, „Teuta” i „Mimofoni”.

Od dziecka współpracuje z całą Muzykującą Rodziną Steczkowskich, brał także udział we wspólnych projektach z Muzykującą Rodziną Pospieszalskich. Współpracował z takimi postaciami polskiej sceny muzycznej jak: Czesław Niemen, Maciej Zembaty, Piotr Stopa – Żyżelewicz, Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka, Grzegorz Turnau, Robert Janowski, Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek, Krzysztof Kiljański, Antoni Ziut – Gralak,  Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Katarzyna Klich, Reni Jusis, Hanka Rybka, Sebastian Karpiel – Bułecka, Tomasz Duda, Przemysław Sokół, Krystian Broniarz, Jacek Królik, Antoni Łazarkiewicz, Marta Maślanka, Dominik Wania, a także z innymi ciekawymi twórcami, dla których muzyka jest pasją i sposobem na wyrażanie siebie.

Płyty, które Paweł Steczkowski nagrał jako producent:
– Justyna Steczkowska „Na koniec świata”,„Dzień i noc”, „Mów do mnie jeszcze”, „Puchowe kołysanki”, „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”, „Femme fatale”, „Mezalianse”, „XV”.
– Muzykująca Rodzina Steczkowskich: „Kolędy i pastorałki”, „Misterium wielkopostne Agaty Steczkowskiej”,”Pieśni Internowanych”.
– Ludofoniarze: „Z kapelusza granie”,”Kolędnicy”,Teuta- „Tango z Pogodą”, „Dźwięki z Manofaktury”, „Kolędy z komody dziadka Pogody”, “Sękofonia”.
– Mimofoni: „Kamdi be”, „Night in Warsaw”.

Paweł Steczkowski otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za muzykę skomponowaną do sztuki teatralnej „Barabasz” Pära Lagerkvista, w reżyserii Andrzeja Dziuka, ze  znakomitym Krzysztofem Najborem w roli Barabasza. Sztuka ta wystawiana jest z powodzeniem od dziewięciu lat w Teatrze Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.

Bilety 35 zł dostępne on-line na www.witkacy.pl i w Kasie Teatru, ul.Chramcówki 15 (od wtorku do soboty) w godz. 10.00 – 14.00.

 

Dodaj odpowiedź