Drodzy Sygnatariusze i Sympatycy Kultury Niepodległej

To właśnie dzięki Wam, dzięki zjednoczeniu sił, Kultura Niepodległa jest możliwa. Postarajmy się, żeby było o nas głośno, żeby nasze postulaty nie były jedynie spisem punktów.


Ożywimy manifest odczytując go (lub jego fragmenty) publicznie przy każdej okazji – w teatrach, galeriach, domach kultury, na spotkaniach dyskusyjnych i wykładach. Na świeżym powietrzu i w dusznej sali. Przed szeroką i wąską publicznością, w gronie przyjaciół i nieznajomych.

Przygotowaliśmy dla Was plakaty – wpiszcie się w niepodległą! Podzielcie się tym, co dla Was ważne! Zrób zdjęcie, nakręć film albo napisz kilka słów!
 #kulturaniepodlegla #otwartaniepodlegla #wpiszsiewniepodlegla

4 wrześnie godz. 16.00 zapraszamy pod Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie na Latający Teatr Kultury Niepodległej #1.

My, obywatele na scenie, oddajemy głos codziennym doświadczeniom i otwieramy przestrzeń dla dyskusji. Wierzymy, że teatr, szczególnie ten latający, to narzędzie społecznej zmiany, dużo bardziej skuteczne niż polityczne przepychanki. Pozwólmy sobie na krytyczne spojrzenie na otoczenie, pozwólmy sobie na wprowadzenie zmian!

Latający Teatr to sytuacje zachęcające obywateli na ulicy do wejścia na scenę, wyrażenia swojej opinii. To przestrzeń doświadczenia rozmowy i wspólnego działania. Prezentowana historia to punkt wyjścia – to  obywatele mają wpływ na przebieg sytuacji, doradzają, mogą włączyć się w pokaz.

Latający Teatr KN może pojawić się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny, wspomagając sztuką myślenie obywatelskie. Żeby historia mogła mieć swój koniec, potrzebny jest wkład i interwencja obywateli. Tylko od nas zależy, co się wydarzy. Zapraszamy, latajcie z nami!

Ruszamy! Samo się nie zrobi!

 

Dodaj odpowiedź