„Lider” czeka na Was w Krakowie

Ostanio rzadko mam okazję spotykać się z Czytelnikami. Tym bardziej cieszę się, że w niedzielę, 29 października 2017, od godz. 14.00, będę na Targach Książki w Krakowie, w stoisku A11, gdzie swoje książki prezentować  będzie Wydawnictwo ANNAPURNA z Warszawy.

Pierwsze wydanie "Lidera" zostało opublikowane przez Wydawnictwo ISKRY w roku 2003 i dziś jest już niedostępne. Nowego wydania  podjęło się Wydawnictwo ANNAPURNA. Zostało ono znacząco poszerzone, poprawione i uzupełnione wypowiedziami znanych alpinstów, polskich i zagranicznych, takich jak na przykład Maciej Pawlikowski, Nazir Sabir, John Porter, czy Bernadette McDonald, wieloletnia szefowa prestiżowego festiwalu filmów górskich w Banff. Również szata graficzna zmieniła się – dzięki kolorowym, dobrej jakości zdjęciom, czytelnik poznaje świat gór Andrzeja Zawady – fascynujący i piękny, ale też groźny i niebezpieczny. 

Andrzej Paczkowski, wieloletni prezes Polskiego Związku Alpinizmu, w maju 2000 roku, kiedy to uroczyście obchodzono dwudziestą rocznicę zimowegonzdobycia przez polskich alpinistów Mount Everestu, tak podsumował działalność Andrzeja Zawady, znakomicie przy tym i trafnie go charakteryzując:

– Andrzej zawsze coś organizuje. Nie jest w stanie usiedzieć dłużej na jednym miejscu, nie planując czegoś, nie zbierając dookoła ludzi, nie projektując czegoś, co czasami wydawałoby się niemożliwe do spełnienia. Ma nieprawdopodobną siłę przebicia, która wynika z jego uporu i przekonania, że to, co robi, jest ważne nie tylko dla niego, nie tylko dla tych, którzy w tym uczestniczą, ale ważne przede wszystkim dla Polski. Taki jest jego patriotyzm, wyrażający się poprzez góry, wspinanie, organizowanie wypraw.

 

 

Dodaj odpowiedź