Czy warto inwestować w influencerów?

Wielu z nas na pewno już zauważyło, że twórcy internetowi to swego rodzaju kopalnia złota. Najwięksi z nich zarabiają, nie ruszając się z domu, a tego typu praca wcale nie jest wymagająca i nie wymaga od nich zdobywania latami specjalistycznej wiedzy. Można więc powiedzieć, że to doskonała opcja na inwestowanie naszego kapitału, jednak zawsze gdzieś musi być haczyk, a tu kryje się za elementem ludzkim, czyli samym influencerem.

To bardzo niepewne źródło pieniędzy

Rynek twórców to nie inwestowanie w nieruchomości. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, co może stać się z daną osobą w przyszłości. Dziś wiemy, że niejeden twórca musiał zupełnie wycofać się ze swojej działalności albo znacznie ją ograniczyć, bo stał się celem ataków wściekłych internautów. Każda osoba może popełniać błędy, reklamować oszustwa albo podpaść społeczności niewybrednym komentarzem, ale niestety w przypadku naprawdę popularnych osób może im to zrujnować całą karierę, a tym samym biznes, których chcieliśmy za pomocą takiego twórcy rozwinąć. Dlatego trzeba być na tym rynku bardzo ostrożnym.

Nie wiemy w zasadzie, za co płacimy

Inwestowanie w działalność twórców jest bardzo trudne. Tak naprawdę nigdy nie możemy mieć pewności, że dana osoba będzie w stanie zarobić na tym, czego od niej oczekujemy. To nie my określamy, jakie treści są dziś oglądane, ale ich odbiorcy, którzy w razie niezadowolenia przerzucą się na innego twórcę. A jeśli nie możemy stawiać wyraźnych warunków, to w zasadzie nie mamy żadnego narzędzia kontroli nad tym, co robi osoba, w której działalność chcemy włożyć pieniądze. Zostawianie wolnej ręki osobie z ogromnymi zasięgami i liczną publicznością może sprowokować ją do zrobienia czegoś naprawdę głupiego.

Nie każdy będzie z nami współpracował

Wybierając twórcę do inwestycji, musimy pamiętać, że nie każdy z nich będzie chciał z nami współpracować. Wielu jest cwanych i zrobi wszystko, żeby zdobyć nasze pieniądze i jednocześnie nie wywiązać się z żadnej umowy, co najwięksi twórcy już nie raz pokazywali. Dlatego chcą zainwestować w kogokolwiek, zawsze zawieraj z daną osobą umowę, w której określone są wszystkie warunki współpracy. Niczego nie dogaduj ustnie, nie staraj się być przyjacielski i stać się dobrym znajomym twórcy. To biznes, a my nie chcemy, żeby nasze pieniądze przepadły, bo ktoś wykorzystał nasze dobre serce.

Kategorie: Inwestowanie