Jak zarabiać pieniądze bez doświadczenia zawodowego?

1 Comment

Wielu młodych ludzi, zanim wejdzie na rynek pracy, zastanawia się jak zarobić swoje pierwsze pieniądze. Osoby, które straciły pracę, również często mają problem, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niektórzy myślą o zmianie branży i przekwalifikowaniu się. Gdzie w takim razie szukać pracy nie mając doświadczenia zawodowego? Gdzie można zarobić swoje pierwsze pieniądze? Jak przetrwać okres poszukiwania pracy w wyuczonym zawodzie? Poniżej znajduje się kilka pomysłów na to jak zarobić dodatkową gotówkę i gdzie szukać pracy nie mając doświadczenia zawodowego.

Praca bez wychodzenia z domu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że można pracować za całkiem dobrą stawkę, nie wychodząc z domu. Jedyna umiejętność, jaką trzeba posiadać to obsługa komputera. Copywriting może być bardzo dobrym lekarstwem na brak gotówki. Niektórzy uważają, że aby pisać trzeba mieć lekkie pióro i posiadać wybitne umiejętności polonistyczne. Nic bardziej mylnego! Za proste opisy i mało ambitne teksty zapleczowe można dostać około 4 zł za 1000 znaków ze spacjami (zzs). Jeżeli ktoś w miarę sprawnie pisze na klawiaturze, to w ciągu godziny zarobi około 20 zł. Przyjmując założenie, że pracuje się 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, to wychodzi, że w ciągu miesiąca można zarobić około 3200 zł. A to wszystko bez wychodzenia z domu! Początkujący copywriter powinien skierować swoje kroki do takich portali jak Giełda Tekstów czy GoodContent. Można również zatrudnić się w agencji copywriterskiej i mieć stałą pracę.

Praca w handlu jak na polowaniu

Aby zacząć swoją przygodę w handlu nie trzeba mieć dużego zaplecza w postaci lokalu użytkowego i pokaźnej sumy pieniędzy. Mając zaledwie kilkaset złotych, można potroić tę sumę. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do kilku second-handów i kupić na wagę fajne i modne ciuchy. Szukając wartościowych ubrań, człowiek czuje się jak na polowaniu. W popularnych ciucholandach można kupić nieużywane i markowe rzeczy. Jeżeli ktoś zna się na modzie i ma dobry gust, to będzie miał ułatwione zadanie. Taka praca to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią siedzieć w domu. Po udanych zakupach wystarczy zrobić interesujące zdjęcia i wystawić towar na sprzedaż na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Jeżeli ktoś nie lubi biegać w poszukiwaniu  fajnych ubrań, to może handlować towarem, nie wychodząc z domu. Wystarczy kupić trochę chińskiego towaru na AliExpress, a następnie sprzedać go z przebitką nawet 500% na polskich serwisach ogłoszeniowych. Niestety na zamówiony towar z Chin trzeba czasem czekać nawet kilka miesięcy.

A może służby mundurowe?

Służba w wojsku czy policji to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają problemu ze sprawnością fizyczną. Aby dostać się do formacji mundurowych trzeba przejść sprawdzian z wychowania fizycznego. Nie ma się jednak co martwić, bo wymagania nie są zbyt wygórowane. Jeżeli ktoś miał w szkole ocenę dobrą z WF, to spokojnie przejdzie kwalifikacje zarówno do policji, jak i do wojska. Jakie są pozostałe wymagania? Praktycznie żadne! Nie trzeba mieć żadnej wiedzy i nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności. Wszystkiego uczą na szkoleniach. Ukończone gimnazjum albo ośmioletnia szkoła podstawowa to jedyny warunek jeżeli chodzi o wykształcenie w przypadku szeregowych zawodowych. Zarobki w mundurówce nie są najniższe i już na początku można liczyć na wypłatę w wysokości około 3500 zł. Do tego dochodzą jeszcze liczne dodatki, takie jak gratyfikacja urlopowa, mieszkaniówka, trzynastka, mundurówka, dodatek za rozłąkę czy zwrot kosztów dojazdu do miejsca pracy. Podczas służby można również liczyć na nagrody uznaniowe w wysokości kilkuset złotych. Jeżeli wszystko się do siebie doda, to wyjdzie, że w skali roku zwykły szeregowy może zarobić około 50 tys. – 60 tys. złotych.

Kategorie: Zarabianie

One Reply to “Jak zarabiać pieniądze bez doświadczenia zawodowego?”

Dodaj komentarz